Локо (Пд) победи Калиакра с 2:0 и остави съперника си на дъното в класирането с нула точки след четири изиграни мача. Срещата се проведе на стадиона в “Стара Загора” заради наказание на “черно-белите”. Головете реализираха Юнес Бенжелюн и Базил де Карвальо през първото полувреме.

Треньорът на Локомотив Драган Канатларовски за първи път през сезона ползва Йордан Тодоров в стартовия състав. Завърналият се на “Лаута” Даксон отново бе резерва. За Калиакра титуляр бе преотстъпеният от ЦСКА Четин Садула.

Мачът започна нервно с картони за двата тима. Домакините от Пловдив оказваха натиск и правеха опити да вкарат гол. По-силната им игра логично доведе до попадение в 35-ата минута. Тогава Тодоров бе фаулиран, а капитана Здравко Лазаров центрира в наказателното поле. Високият Юнес Бенжелюн бе изпуснат и с глава откри резултата.

След точно 10 минути Локомотив покачи на 2:0. Точен бе Базил де Карвальо също с глава след нова асистенция на Електричката.

И през второто полувреме Локомотив игра по-добре, каза Лазаров бе много активен. След 60-ата минута темпото на игра спадна и двама тима чакаха края на срещата, който дойде при този резултат – 2:0.