Шампионът Литекс победи Славия с 2:0 като гост в мач, който бе сочен като дерби. Качеството на игра обаче с нищо не защити предварителните очаквания. Бразилецът Кодо и Николай Бодуров реализираха двете попадения в двубоя. “Оранжевите” продължават да са един от четирите отбора без загуба в шампионата като събраха 10 точки и заемат третото място в класирането. “Белите” са в средата на таблицата с едва 4 точки.

За Славия титуляр бе централният защитник Даниел Златков, който подписа с отбора преди няколко дни, след като напусна Миньор. Треньорът Мартин Кушев направи и изненадваща промяна в атаката, като Николай Божов бе оставен резерва. В предни позиции игра само Жуниор, подпомаган от Атанас Борносузов, Даниел Пеев и Йордан Юруков.

Съставът на Литекс също бе доста променен в сравнение с предишните двубои. Христо Янев и измъчваният от травма Небойша Йеленкович бяха резерви, а в титулярния състав Любослав Пенев заложи на младите Георги Миланов и Момчил Цветанов, а в предни позиции си партнираха бразилците Кодо и Мирасема.

Още в 4-ата минута Славия можеше да открие, но Галин Иванов, който остана сам на празна врата след грешка на Винисиус не успя да отиграе добре. Последваха скучни минути и следващото положение бе в 21-ата минута, когато Миланов стреля опасно, но Кунчев боксира.

В 31-ата минута падна първия гол. Атаката бе на Петър Занев, който нахлу по левия фланг и центрира към Мирасема. Бразилецът прецени, че Кодо е в по-добра позиция и му подаде, след което нападателят само бутна топката във вратата. До почивката Славия игра по-добре, но не стигна до гол.

След подновяването на играта Момчил Цветанов показа защо е хванал окото на националния селекционер Лотар Матеус и отправи няколко удара. В 69-ата минута Даниел Златков направи пропуск за Славия, като на празна врата от 5-6 метра би в аут.

В 71-ата минута Юлиан Попев спра Георги Миланов в наказателното поле с удар в корема. Съдията Таско Тасков даде дузпа, но Селио Кодо се отнесе несериозно към изпълнението и би много неточно в аут.

До края на мача вратарите на двата тима направиха по едно спасяване след удари на Йеленкович и Божов. В последната минута Литекс стигна до втори гол. Негов автор стана Бодуров след центриране на Янев.