ЦСКА разби Монтана с 5:0 като гост в мач от 4-ия кръг на “А” група. Успехът изведе “червените” на върха в класирането с 12 точки, колкото има и Черно море, но варненци вече са с по-лоша голова разлика. “Армейците” записаха четвърти пореден успех от началото на сезона, след като победиха последователно Локо (София), Черноморец и Калиакра. В следващия кръг, който е след паузата заради националните отбори, ЦСКА приема Локомотив (Пловдив). По два гола за победата в Монтана днес реализираха Янис Зику и Мишел Платини, един добави Тодор Янчев. Домакините завършиха в намален състав, след като в 66-ата минута капитанът Даниел Гаджев получи втори жълт и съответно червен картон.

ЦСКА вкара за последно 5 гола в един мач на 2 май 2010 година, когато победи с 5:1 Локомотив (София). Последният успех с 5:0 на “червените” е на 9 август 2009 година срещу Локомотив (Пловдив) на “Лаута”.

Мениджърът на ЦСКА Милен Радуканов направи няколко промени в титулярния състав. На мястото на Денис Халилович в центъра на защитата започна новото попълнение Пламен Крачунов. Той си партнира с Костадин Стоянов, а Румен Трифонов и Бандаловски играха по двата фланга в защита. В халфовата линия титуляри стартираха Тодор Янчев, Борис Галчев, Грегъри Нелсън и Саша Живец, който замени наказания заради червен картон Спас Делев. В атака Радуканов заложи на Платини и Янис Зику.

През първото полувреме ЦСКА игра слабо, изпитваше затруднения в сгъстената защита на домакините и рядко стигаше до чисти голови положения. В 12-ата минута Платини и Саша Живец засякоха заедно топката след центриране отдясно, но вратарят на Монтана се намеси в последния момент. Последва опасен удар на Нелсън и пропуск на Платини, който в 24-ата минута би с глава в аут. През първите 45 минути най-активен в редиците на ЦСКА беше Нелсън отдясно, отляво Живец се позагуби. Зику почти не игра с топката, а ако го правеше, залагаше на индивидуални рейдове, които не донасяха нищо опасно за домакините. В 36-ата минута Борис Галчев с мощен шут разтресе гредата зад Христо Иванов.

Второто полувреме започна по коренно различен начин за гостите от София, които решиха нещата в своя полза за 6 минути, в които вкараха три гола. В 48-ата минута Бандаловски центрира отдясно, Зику с глава засече на границата на вратарското поле и откри за 1:0. В следващата атака Платини получи топката на дъгата на наказателното поле и с гърди я свали на Зику, който премина покрай Коемджиев, влезе в наказателното поле и с удар по земя направи 2:0.

В 54-ата минута ЦСКА поведе с 3:0 след попадение на Мишел Платини. Живец се разигра, направи двойно подаване с бразилеца, който от около точката за изпълнение на дузпа отбеляза третото попадение. След бързите три гола гостите се успокоиха и заиграха с настроение. Заредиха се атаки срещу вратата на Монтана и само добрите намеси на Христо Иванов спасиха домакините от разгром. Зику и Живец увеличиха оборотите, а Тодор Янчев и Галчев им помагаха от центъра на терена. В 57-ата минута Платини пропусна, а две минути след това останал сам срещу вратаря на Монтана отново не успя да го преодолее. Милен Радуканов извади голмайстора Зику и пусна младия Станислав Костов, а преди това Дечев замени Бандаловски. В 66-ата минута домакините останаха в намален състав, след като капитанът Даниел Гаджев получи втори жълт и съответно червен картон.

В 71-ата минута Тодор Янчев направи резултата 4:0. Станислав Костов изведе капитана в наказателното поле, той си поведе малко дълго топката, но я стигна и от малък ъгъл я прати във вратата пред погледа на Чипев и вратаря Христо Иванов. Тошко се разписа във втори пореден мач, след като вкара и при победата над Калиакра с 2:1 в предишния кръг. След попадението капитанът на ЦСКА получи почивка и напусна, а на негово място влезе дебютантът Александър Якимов. В даденото добавено време Мишел Платини заби второто си попадение за крайното 5:0. Мартин Дечев направи хубав пробив, центрира и Платини отблизо прати топката във вратата на Монтана./БЛИЦ

Двубоят по минути тук

МОНТАНА - ЦСКА 0:5
0:1 Янис Зику (48), 0:2 Янис Зику (49), 0:3 Мишел Платини (54), 0:4 Тодор Янчев (72), 0:5 Мишел Платини (90+2)