"Левски" най-после показа, че може да бележи голове и победи с класическото 3:0 новака в "А" група "Ботев" (Враца). И трите попадения паднаха преди почивката на двубоя от 4-ия кръг. Вкараха ги Владимир Гаджев, Сьорд Арс и Симеон Райков.

Мениджърът на "Левски" Георги Иванов-Гонзо направи цели пет промени в стартовия си състав в сравнение с минималния успех от преди седмица с 1:0 над Монтана. Срещу "Ботев" (Враца) започнаха Дъстли Мулдер, Йордан Милиев и Владимир Гаджев, които пропусна предния двубой поради травми. Титуляр беше и върнатият в състава Дарко Тасевски, а юношата Лъчезар Балтанов дебютира от първата минута за този сезон, партнирайки на Гаджев в средата на терена. Опитният Иван Цветков пък остана на пейката. Шведският защитник Ларс Рисп също остана извън титулярите на Гонзо, който върна Сержиньо Грийн в защита като партньор на Милиев.

Още в 3-ата минута Дъстли Мулдер центрира в наказателното поле на "Ботев" (Враца), след което Арс стреля с глава, но над напречната греда в аут. В 7-ата Иван Коконов обстрелва Пламен Илиев от над 20 метра, но неточно. Малко след това Бранимир Костадинов получи извеждащ пас и се озоваваше сам срещу Илиев, но атаката на гостите от Враца беше спряна заради засада.

В 15-ата Тони Калво изведе Арс зад защитата, холандският нападател излъга вратаря Веселин Цветковски, но топката му бе отнета от защитник точно, когато смяташе да я отправи към мрежата. В 24-ата стажът на "Ботев" изби страховит удар на Лъчезар Балтанов с глава, след центриране на Гаджев.

В 30-ата минута топката най-после попадна в мрежата на Цветковски. Владимир Гаджев откри резултата. Арс овладя кълбото в наказателното поле на гостите, подаде на Тасевски, който върна на Гаджев пред дъгата на наказателното поле, капитанът стреля по земята, получи се рикошет в тялото на Росен Ванков, който залъга стража на "Ботев" и топката влетя в долния ляв ъгъл за 1:0.

В 38-ата прехвърчаха искри на терена. Причината беше спречкване между Гаджев и Бранимир Костадинов. Съдията Никола Попов укроти двамата, показвайки им жълти картони.

В 45-ата падна втори гол за "Левски". След центриране от дълбочина Гаджев свали с гърди към Арс, който търкулна топката в мрежата под плонжа на Цветковски за 2:0. В даденото от съдията Никола Попов продължение Тасевски с чудесен пас изведе Райков сам срещу стража на гостите отляво и за лявото крило не беше проблем да реализира в долния ляв ъгъл - 3:0. Както е известно, халфът дойде това лято на "Герена" именно от "Ботев" (Враца) и заради това не изрази бурно радостта си при гола.

Второто полувреме започна с положения пред вратата на Пламен Илиев. В 46-ата минута Иван Коконов преодоля Старокин и се озоваваше сам срещу младия страж, но в гръб беше фаулиран от Йордан Милиев на границата на наказателното поле. Съдията Никола Попов показа жълт картон на защитника, като дори можеше да го изгони заради действието му. Димитър Ценовски изпълни прекия свободен удар, пращайки топката в напречната греда, след което тя излезе в аут. Минута по-късно Ивайло Данчев стреля отдалеч, но Илиев бе на мястото си и улови.

В 60-ата минута изстрел на Тасевски премина над гредата. Три минути по-късно Арс изведе Симеон Райков в пеналта отдясно, той стреля, но Цветковски изби в корнер. В 75-ата появилият се на смяна Даниел Младенов шутира от границата на наказателното поле, но вратарят на гостите отново внимаваше и успя да хване топката. Последното по-сериозно положение в мача бе четири минути преди края, когато Тасевски засече подаване отдясно на Младенов, но би право в Цветковски.

След успеха "Левски" събра 9 точки, колкото имат още ЦСКА и Черноморец. "Ботев" (Враца) остана в долната половина на таблицата с актив от 3 точки.

Срещата по минути - ТУК

"ЛЕВСКИ" - БОТЕВ (Враца) 3:0

1:0 Владимир Гаджев (30), 2:0 Сьорд Арс (45), 3:0 Симеон Райков (45+1)
"ЛЕВСКИ": 23.Пламен Илиев, 2.Дъстли Мулдер, 3.Сержиньо Грийн, 55.Йордан Милиев, 6.Орлин Старокин, 45.Владимир Гаджев (72-16.Мариян Огнянов), 30.Лъчезар Балтанов, 8.Тони Калво, 11.Симеон Райков (68-17.Даниел Младенов), 22.Дарко Тасевски, 9.Сьорд Арс (80-19.Иван Цветков)
Резерви: 24.Божидар Митрев, 20.Александър Башлиев, 33.Ларс Рисп, 7.Даниел Димов, 16.Мариян Огнянов, 17.Даниел Младенов, 19.Иван Цветков
Треньор: Георги Иванов
3_4.JPG
"БОТЕВ" (Враца): 33.Веселин Цветковски, 22.Руслан Куанг, 4.Росен Ванков, 5.Николай Николов (64-7.Симеон Мечев), 14.Петър Альошев (87-26.Асен Чалъков), 18.Виктор Дениран, 8.Ангелов, 23.Димитър Ценовски, 30.Ненем (46-9.Ивайло Данчев), 17.Иван Коконов, 10.Бранимир Костадинов
Резерви: 27.Павел Станев, 11.Кирил Динчев, 15.Дейвид Пенчев, 7.Симеон Мечев, 19.Николай Христов, 26.Асен Чалъков, 9.Ивайло Данчев
Треньор: Сашо Ангелов