Берое продължава да затъва и вече четири кръга няма спечелена точка. “Зелените” паднаха у дома от Черноморец с 1:2 в драматичен мач с два гола в края на срещата. Лоривал Асис откри, а Владислав Златинов изравни от дузпа в последната минута. В добавеното време обаче капитанът на “акулите” Траян Дянков донесе успеха на своя тим.

За Берое Евгени Йорданов водеше атаката, подкрепян от Рангел Абушев и Димитров. Милен Танев игра на нова позиция като плеймейкър.

Черноморец също бе с основния състав, като капитанът Радостин Кишишев, който лекува травма, остана резерва. Титуляр бе извиканият в националния отбор полузащитник Цветомир Цонков.

Домакините, който загубиха първите си 3 мача, но играха добре, започнаха по-активно. Те атакуваха и търсеха победата от първата минута, но нямаха късмет пред гола. В 39-ата минута бе най-чистото положение пред вратата на Стоян Колев. Абушев центрира, Петър Димитров засече със странична ножица, но вратарят спаси. В последните пет минути играта се изнерви и съдията Христо Ристосков опита да успокои страстите с картони. Наказанието обаче не успокои Петър Димитров, който си изпроси втори картон и остави отбора си с човек по-малко.

В 50-ата минута Черноморец стигна до гол. Правещият страхотно впечатление Жужу центрира, Лоривал Асис бе оставен непокрит в наказателното поле и само бутна топката във вратата.

Малко след това треньорът на гостите Димитър Димитров направи принудителна смята, като Пламен Крумов замени Венци Бонев.

В 63-ата минута Берое имаше шанс за гол, но ударът на Милен Танев с глава мина над вратата. Последваха редица атаки за “зелените”, но те и така не намираха изравнителния гол. Шанс им се отвори от дузпа в 90-ата минута. Резервата Владислав Златинов бе фаулиран и сам изпълни точно наказателния удар.

В добавеното време обаче Черноморец вкара за 2:1. След центриране от корнер капитанът Траян Дянков бе точен с глава.

Мачът по минути тук

БЕРОЕ - ЧЕРНОМОРЕЦ 1:2
0:1 Лоривал Асис (50), 1:1 Владислав Златинов (90-дузпа), 1:2 Траян Дянков (90+3)

БЕРОЕ: 1.Мартин Теменлиев, 2.Здравко Илиев, 6.Янко Вълканов, 24.Станислав Бачев, 5.Ваня Джаферович, 16.Стефан Велев, 10.Диан Генчев (76 - Златинов), 9.Рангел Абушев, 71.Милен Танев, 88.Петър Димитров, 14.Евгени Йорданов (55 - Чипилов)
Резерви: 33.Теодор Скорчев, 3.Владимир Зафиров, 18.Петър Костадинов, 11.Атанас Чипилов, 21.Славен Станкович, 19.Владислав Златинов
Треньор: Илиан Илиев

cher.jpgЧЕРНОМОРЕЦ: 12.Стоян Колев, 3.Венцислав Бонев, 2.Траян Дянков, 5.Николай Николов, 37.Жереми Фо-Поре, 21.Борислав Балджийски, 22.Цветомир Цонков, 39.Жагурта Хамрун-Жужу, 6.Тодор Паланков, 8.Лоривал Асис (82 - Дяков), 7.Георги Андонов
Резерви: 1.Ник Дашев, 55.Георги Терзиев, 25.Радостин Кишишев, 77.Пламен Крумов, 10.Костадин Дяков, 20.Яни Пехливанов, 11.Венцислав Христов
Треньор: Димитър Димитров