Лидерът в "А" група Черно море записа четвъртата си поредна победа от началото на сезона, надигравайки с 2:0 Миньор на "Тича". Двете попадения във вратата на гостите от Перник паднаха в рамките само на 120 секунди преди почивката. Вкараха ги Георги Илиев в 35-ата минута и Илиян Капитанов в 37-ата. С две асистенции се отчете звездата на "моряците" Ермес Паломино-Пантерата.

Избраниците на Стефан Генов се представиха успешно днес срещу "жълто-черните" и заслужено се поздравиха с успеха.

Двубоят на "Тича" започна с очакван домакински натиск, който се изрази с няколко опасности пред вратата на Иван Чворович. Сръбският страж на Миньор имаше доста работа и спаси редица положения. На два пъти обаче му се наложи да вади топката от мрежата си. В 35-ата минута венецуелският нападател Ермес Паломино опита да го преодолее с техничен удар по земята, Чворович изби, но топката се озова в краката на непокрития Георги Илиев и той без проблем откри резултата - 1:0.

Само 120 секунди след това младокът Илиян Капитанов "взриви" за втори път феновете на Черно море. Дончо Атанасов подаде на звездата Паломино, Пантерата преодоля бранител, след което пусна топката към Капитанов, който наказа Чворович за 2:0.

През второто полувреме "моряците" понамалиха оборотите, но въпреки това пред тях се откриха още няколко голови ситуации. До ново попадение във вратата на Миньор обаче не се стигна и срещата приключи при 2:0 за домакините.

Така Черно море запази лидерството си с пълен актив от 12 точки и голова разлика 8:1. Миньор остана със 7 точки.