Българският национал Иван Иванов приключи безславно участието си в Лига Европа, след като Партизан сензационно отпадна от непретенциозния ирландски Шамрок Роувърс. "Гробарите" загубиха драматично с 1:2 на реванша в Белград след продължения. В редовното време резултатът беше 1:1, както завърши и мачът преди седмица.

В 35-ата Владимир Волков откри за Партизан, а в 58-ата Съливан изравни за гостите от Ейре. До края не падна нов гол, въпреки отчаяните опити на домакините и така се стигна до продължения.

В 113-ата минута вратарят на Партизан Радиша Илич фаулира нападател на гостите и Стивън Райс превърна дузпата в гол, който донесе крайната победа на Шамрок Роувърс.

Българският национал Иван Иванов игра 120 минути за сърбите и нямаше вина за головете на гостите.

Другият сръбски гранд - Цървена звезда, също се изложи и не успя да се класира в групите на Лига Европа. "Звездашите" претърпяха тежка загуба с 0:4 при гостуването на Рен във Франция и с общ резултат от двата мача 1:6 отпаднаха безславно от турнира.