Шампионът на Беларус БАТЕ (Борисов) отново ще играе в групите на Шампионската лига, след като с 2:0 гостуването си на австрийския първенец Щурм (Грац). В първата среща двата отбора завършиха 1:1 и така с общ резултат 3:1 БАТЕ продължи в груповата фаза, а Щурм ще играе в тази на другия турнир Лига Европа.

Реваншът в Грац започна с натиск на домакините, но гостите от Беларус набързо изравниха играта и дори взеха инициативата. Така се стигна до 36-ата минута, в която Володко с моще изстрел с десния крак от около 25 метра препарира вратаря Грацай за 1:0 в полза на БАТЕ. След почивката пък Марко Симич с глава слец центриране от фаул оформи крайното 2:0 за тима от Борисов.

БАТЕ не само ще играе в групите на Шампионската лига, а при жребия в четвъртък вечер ще бъде поставен от УЕФА в 3-а урна, благодарение на добрия си клубен коефициент.

Щурм (Грац) - БАТЕ (БОРИСОВ) 0:2
(общ резултат 1:3)
0:1 Александър Володко (36), 0:2 Марко Симич (70)