Чешкият шампион Виктория (Пилзен) поднесе една от изненадите в плейофната фаза на Шампионската лига, след като победи и в реванша на свой терен Копенхаген с 2:1 и с общ резултат 5:2 се класира за групите на турнира.

Мачът не започна много добре за домакините, след като Копенхаген откри резултата в 32-ата минута, когато Боланос бе точен за 0:1. След почивката обаче играчите на Виктория (Пилзен) взеха инициативата и първо успяха да изравнят с попадение на Бакош в 68-ата минута, а в третата минута на даденото от съдията продължение стигнаха и до успеха с 2:1 след точен изстрел на Джуриш. Така Виктория (Пилзен) се класира за групите на Шампионската лига, а Копенхаген ще играе в тези на Лига Европа.

ВИКТОРИЯ (ПИЛЗЕН) - Копенхаген 2:1
(общ резултат 5:2)
0:1 Кристиан Боланос (32), 1:1 Марек Бакош (67), 2:1 Михал Джуриш (90+3)