Бенфика срази холандския вицешампион Твенте с 3:1 и с общ резултат 5:3 се класира за групите на Шампионската лига. На вратата на гостите от Енсхеде пази българският национал Николай Михайлов, който само преди няколко се оплакваше от болки в гърба и пропусна мача за първенство на Твенте.

Мачът в Лисабон протече под диктовката на домакините, които през първото полувреме на няколко пъти бяха близо до откриване на резултата. Все пак Ники Михайлов успя да се намеси решително при поредицата от опасни удари на Аксел Витсел, Аймар, Нолито и Оскар Кардосо. В 23-ата минута бе най-чистото положение за „лисабонските орли” през първата част, но Михайлов пресрещна излезлия сам срешу него Витсел и улови топката.

След почивката картината на терена не се промени и напълно очаквано домакините поведоха в 47-ата минута след попадение на Витсел, който със странична ножица отблизо бе точен за 1:0. И след този гол гостите от Твенте не можаха да отговорят подобаващо, а вместо това Михайлов инкасира второ попадение в 59-ата минута, дело на Луизао, засякъл с глава центриране от корнер за 2:0. Всичко окончателно свърши в 66-ата минута, когато Витсел вкара втория си гол в мача за 3:0 и нещата отиваха към разгром на Ники Михайлов и компания.

Все пак в 85-ата минута костариканският национал Брайън Руис с глава реализира почетно попадение за гостите от Енсхеде и оформи крайното 3:1. Време за други голове обаче нямаше и така Бенфика се класира за групите на Шампионската лига, а Твенте поема към тези на Лига Европа.

БЕНФИКА - Твенте 3:1
(общ резултат 5:3)
1:0 Аксел Витсел (47), 2:0 Луизао (60), 3:0 Аксел Витсел (66), 3:1 Брайън Руис (85)

Бенфика: Артур, Емерсон, Луизао, Хави Гарсия, Оскар Кардосо (84 – Хавиер Савиола), Нолито (74 – Неманя Матич), Пабло Аймар, Макси Перейра, Николас Гайтан (74 – Бруно Сезар), Езекиел Гарай, Алек Витсел

Твенте: Николай Михайлов, Том Корнелисе, Пиетро Виерховод, Вуут Брама (76 – Дени Ланзаат), Люк де Йонг, Брайън Руис, Стивън Бергутис (60 – Емир Бейрами), Вилем Янсен (60 – Ола Йон), Дъглас, Дуайт Теиендали, Марк Янко

Стадион: “Луж”
Жълти картони: Перейра (Б), Дъглас (Т)