Шампионът на Швеция Малмьо победи хърватския първенец Динамо (Загреб) с 2;0 в среща-реванш от плейофите на Шампионската лига. След загуба с 1:4 в Загреб и общ резултат 3:4 обаче Малмьо отпадна от турнира и ще продължи участието си в групите на Лига Европа, докато Динамо ще представлява Хърватия в групите на Шампионската лига.

В реванша шведският тим бе близо до чудото, което щеше да се случи само при класическа победа. През първата част отборите не успяха да си отбележат гол, но след почивката в 50-ата минута бранителят на гостите Симе Врсалко си изкара червен картон. При числен превес Малмьо поведе в 69-ата минута, когато Уилтон Фигуейредо бе точен за 1:0. До края на мача Малмьо не спря да атакува и в 86-ата бранителят Понтус Янсон вкара за 2:0 и даде надежда на шведската публика. Хърватите обаче издържаха на финалния натиск и така намериха място в груповата фаза на най-престижния европейски клубен турнир. Малмьо пък отива в групите на Лига Европа.

Малмьо - ДИНАМО (ЗАГРЕБ) 2:0
(общ резултат 3:4)
1:0 Уилтон Фигуейредо (69), 2:0 Понтус Янсон (86)