Литекс разби с 6:0 новака Светкавица в мач от 3-ия кръг на "А" група. Попаденията отбелязаха Светослав Тодоров (19), Тиаго Мирасема (55), Селио Кодо (73 и 87) и Момчил Цветанов (78 и 90). Звездата на вечерта за домакините беше новото попълнение Роберт Флорес. Уругваецът участва във всички атаки за попаденията и се отчете с четири асистенции. С победата Литекс взе глътка въздух след загубата от Динамо (Киев) и равенството с Видима-Раковски. Ловчанлии вече имат 7 точки в "А" група. Тимът от Търговище е на последното 16-о място без точки и с 0:10 голова разлика.

Домакините откриха резултата в 19-ата минута, когато Момчил Цветанов центрира от корнер, топката стигна до Светльо Тодоров и той от малък ъгъл вкара за 1:0. До почивката повече попадения не паднаха, но Литекс имаше достатъчно възможности да отбележи. На полувремето Любо Пенев раздвижи играта с пускането на Тиаго Мирасема на мястото на Том.

Флорес удари гредата в 49-ата минута, след подаване на Мирасема, а шест минути по-късно, след нова комбинация между двамата, резултатът стана 2:0. Това стана след загубена топка в центъра на терена от Светкавица, Флорес прехвърли наляво към Мирасема, той овладя и с моментален шут прати топката в мрежата от около 15 метра неспасяемо в мрежата на Димов.

В 68-ата минута капитанът на Литекс Небойша Йеленкович получи травма и бе заменен, което за първи път даде възможност на Николай Бодуров да сложи капитанската лента.

В 73-ата минута пак Флорес намери добре Селио Кодо в коридор, малко зад границата на наказателното поле бразилецът стреля и направи 3:0. Пет минути по-късно Флорес получи близо до наказателното поле, мина между двама играчи на съперника и подаде на непокрития вдясно Момчил Цветанов, който от 12 метра с лекота прати топката в долния десен ъгъл на Димов за 4:0.

Още два гола паднаха в заключителните три минути от срещата. В 87-ата Мирасема центрира почти от аутлинията към Кодо, който от около метър с глава засече във вратата за 5:0. В 90-ата минута Момчил Цветанов реализира и шести гол, с левия крак от 18-19 метра.

Мачът по минути тук

ЛИТЕКС - СВЕТКАВИЦА 6:0
1:0 Светослав Тодоров (18), 2:0 Тиаго Мирасема (54), 3:0 Селио Кодо (73), 4:0 Момчил Цветанов (77), 5:0 Селио Кодо (87), 6:0 Момчил Цветанов (90)