Локо (Сф) записа първа победа в шампионата, след като в среща от третия кръг се наложи с 3:0 над Берое. След първите два кръга двата тима нямаха спечелени точки. Головете за успеха реализираха Кристиан Добрев, Марчо Дафчев от дузпа, а Янко Вълканов вкара в своята врата. Срещата не премина без кървав инцидент, като Йордан Върбанов удари главата си в Дзаферович, бе превързан и откаран с линейка. Двубоят бе доста нервен и завърши с девет жълти картона.

Трите точки измъкват столичния тим от дъното, а Берое записва кошмарен старт – 3 загуби от 3 мача.

Срещата бе специална на капитана на гостите Диян Генчев, който игра своя мач номер 300 в “А” група. Халфът бе награден със специален плакет. Треньорът на отбора Илиан Илиев бе направил промени в предни позиции, като титуляри бяха Рангел Абушев и Милен Танев за сметка на Владислав Златинов и Евгени Йорданов. Янко Вълканов замести наказания Станислав Бачев.

За Локо (Сф) в основния състав за завърна Марчо Дафчев, който бе с контузия. Диян Петков предпочете Мирза Мешич в нападение вместо Преслав Йорданов.

Първият четвърт час бе много скучен без интересни положения. В 14-ата минута след разбъркване Петър Димитров стреля, но Галев спаси. Минута след това Локомотив откри резултата. Марчо Дафчев центрира от фаул, Кристиан Добрев засече с глава и направи 1:0.

Веднага след това гостите имаха претенции за дузпа за фаул на Александров срещу Пенев, но съдията не реагира. Дузпа получиха домакините, след като в 22-ата минута вратарят Теменлиев спря Писаров по непозволен начин. От бялата точка Дафчев не сгреши – 2:0. До почивката Берое направи всичко възможно, за да върне поне един гол, но безуспешно.

В 51-ата минута Йордан Върбанов се сблъска с Дзаферович в борба за висока топка. Защитникът лежа пет минути на носилка и главата му бе превързана, за да се спре кръвта. За щастие Върбанов се изправи на крака и сам се качи в линейката, която го откара за преглед.

След точно час игра Локомотив направи резултата класически. Писаров стреля от малък ъгъл и Янко Вълканов си отбеляза автогол. Попадението сложи край на мача, като до края двата тима не създадоха нищо достойно за отбелязване.