Черно море победи “Ботев” (Враца) с 1:0 като гост на стадион “Христо Ботев”. Варненци постигнаха трети пореден успех от началото на сезона и преди изиграването на останалите срещи са лидери с пълен актив от 9 точки. Единственото попадение във Враца реализира влезлият като резерва Румен Николов в 85-ата минута.

През първото полувреме домакините имаха териториално предимство, но това не им помогна да вкарат гол. Новакът в елита успя да създаде две опасности пред вратата на гостуващия тим, но до гол не се стигна. Още в 4-ата минута голмайсторът на “Ботев” Ивайло Данчев имаше шанс да реализира, но не успя да намери очертанията на вратата след удар с глава. Най-чистото положение беше в 25-ата минута, когато Дончо Атанасов стреля от свободен удар, но вратарят Цветковски, който първоначално беше записан като резерва, изби.

В 37-ата минута Бранимир Костадинов от “Ботев” стреля, но вратарят изби в корнер. Две минути след това стражът на Черно море Илко Пиргов увисна при центриране, но Ивайло Данчев стреля неточно с глава и двата отбора се оттеглиха на почивка при 0:0.

През втората част треньорът на домакините Сашо Ангелов пусна Симеон Мечев и Ненем на местата на Ивайло Данчев и Ценовски. В 63-ата минута преотстъпеният от Литекс Ненем пропусна след удар с глава и спасяване на Пиргов. Последваха добри атаки за гостите от Черно море. Първо в 65-ата минута след меле защитник изчисти в последния момент преди Ермес Паломино да нанесе удар към вратата. В следващата минута отново таранът на варненци слаломира между защитата на домакините, но вратарят Цветковски спаси.

В 84-ата минута наставникът на гостите от Варна Стефан Генов извади Георги Божилов и пусна младия Румен Николов. Само минута след това юношата на Черно море реализира за 1:0 и донесе трите точки на Черно море. След центриране отляво на Дончо Атанасов, вратарят Цветковски увисна и на задната греда Румен Николов прати топката с глава във вратата.