Лион победи Рубин (Казан) с 3:1 в първа среща помежду им от плейофите за влизане в групите на Шампионската лига.

Мачът не започна никак добре за домакините, които получиха гол още във 2-ата минута, когато Дайдюн изненада неприятно вратаря Уго Лорис за 0:1. Все пак играчите на Лион бързо се съвзеха и успяха да изравнят чрез Бафатемби Гомис, който бе точен за 1:1 в 10-ата минута. Натискът на домакините се засили след този гол, но едва в 39-ата минута усилията им отново бяха възнаградени за пълен обрат, след като Соломон Кверквелия си вкара автогол за 2:1.

След почивката Лион продължи да контролира случващото се на терена и в 72-ата минута дори увеличи аванса си, след като Джими Бриан засече с глава центриране от корнер и прати топката в мрежата за 3:1. Това бе и първи гол за Бриан в Шампионската лига. От тук до края на срещата събитията на терена се успокоиха и нови попадения не паднаха. Така Лион ще пътува като фаворит за реванша в Казан след седмица.

Лион – Рубин (Казан) 3:1
0:1 Владимир Дядун (2), 1:1 Бафатемби Гомис (10), 2:1 Соломон Кверквелия (40-автогол), 3:1 Джими Бриан