Съперникът на ЦСКА в плейофите за влизане в групите на Лига Европа - Стяуа, победи Университатя Клуж с 3:1 в среща от третия кръг на румънското първенство. Първият мач между Стяуа и носителя на Купата на България е този четвъртък в Клуж от 20:30 часа българско време.

Бившият защитник на ЦСКА Валентин Илиев бе титуляр за Стяуа и игра цял мач при успеха над Университатя Клуж, като дори получи жълт картон. Головете за Стяуа отбелязаха Михай Костеа в 15-ата и Раул Русеску в 74-ата минути. Стивън Пеле вкара в 76-ата минута почетното попадение за гостите.

След победата си Стяуа заема второ място във временното класиране на румънския шампионат със 7 точки. Лидер е Динамо (Букурещ) с пълен актив от 9 точки. Университатя Клуж дели трета позиция с ЧФР Клуж и Рапид (Букурещ), като трите тима са с по 6 точки.

Стяуа – Университатя (Клуж) 2:1
1:0 Костеа (15), 2:0 Русеску (74), 2:1 Пеле (76)