Шампионът Литекс едва спечели точка от останалия в елита след бараж тим на Видима-Раковски. “Оранжевите” направиха 1:1 като гост, а дузпа ги спаси от пълен резил в 87-ата минута.

Треньорът на шампионите Любослав Пенев бе направил няколко промени в състава си. Причината за това е предстоящият мач с Динамо (Киев) от Лига Европа, който ще се играе в четвъртък – 18 август. Така почивка получиха националът Николай Бодуров и опитните Христо Янев и Светослав Тодоров. На техните места започнаха Максим Жос, демонстриращият отлична форма Александър Цветков и Роберт Флорес.

За Видима не играха преотстъпените от Литекс Цветомир Панов и Венцислав Бенгюзов.

”Оранжевите” доминираха през първото полувреме, но не успяха да вкарат гол. Деян Джерманович бе големият грешник, като направи няколко пропуска. В 45-ата минута гостите имаха претенции за дузпа за нарушение именно срещу словенеца. Играчите на Видима направиха две атаки, като Христо Цветанов и Евгени Игнатов опитаха удари, но не затрудниха Виничиус Баривиера.

В 55-ата минута изненада стана и Видима откри резултата. Веселин Стойков се разписа след отлично подаване на Ангел Русев. Още преди това на терена се бяха появили Янев и Тодоров, а след гола Селио Кодо замени Джеманович.

Това се оказа добър ход, като Литекс зареди удар след удар. Много чисто положение в 62-ата минута пропиля Тодоров, който от 2 метра не намери очертанията на вратата.

В 86-ата минута гостите искаха дузпа, но не я получиха. Минута по-късно Янев бе фаулиран и този път съдията посочи бялата точка. Светослав Тодоров не трепна при изпълнението и донесе точката на тима си.

Мачът по минути тук

ВИДИМАЛИТЕКС 1:1
1:0 Веселин Стойков (55), 1:1 Светослав Тодоров (87)

vid.jpgВидима: 16.Ивайло Василев, 14.Руслан Иванов, 21.Радослав Митревски, 3.Самет Ашимов, 19.Евгени Игнатов, 5.Георги Стойчев, 13.Ахмед Хикмет, 9.Веселин Стойков (79 - 20.Иванов), 15.Ангел Русев (83 - 23.Кожухаров), 10.Христо Господинов, 11.Георги Какалов (78 - 8.Андонов)
Резерви: 22.Пламен Колев, 17.Павлин Юлиянов, 8.Станимир Андонов, 4.Михаил Минков, 20.Атанас Иванов, 7.Християн Кожухаров, 23.Пламен Кожухаров

lit.jpgЛитекс: 31.Виничиус Баривиейра, 3.Петър Занев, 6.Максим Жос, 22.Пламен Николов, 16.Страхил Попов, 23.Небойша Йеленкович, 17. Георги Миланов, 21.Александър Цветков (51 - 7.Янев), 27.Момчил Цветанов, 14.Деян Джерманович (59 - 9.Кодо), 15.Роберт Флорес (51 - 9.Св. Тодоров)
Резерви: 30.Евгени Александров, 5.Бернар Итуа, 7.Христо Янев, 9.Светослав Тодоров, 11.Тиаго Мирасема, 9.Селио Кодо, 18.Илия Миланов