Германският специалист Юрген Клинсман дебютира като селекционер на САЩ с реми 1:1 срещу Мексико в контрола, която се игра на стадион "Линкълн Файненшъл Фийлд" във Филаделфия.

През първата част “ацтеките” бяха по-активни и логично поведоха чрез Пералта, който се разписа в 17-ата минута за 0:1. След почивката “янките” взеха инициативата и създадоха няколко изгодни положения за гол. Усилията на домакините се увенчаха с успех в 73-ата минута, когато Роджърс изравни за 1:1. До края на мача двата тима не успяха да се излъжат още веднъж и се разделиха с миролюбиво реми.

"Доволен съм и от играта, и от резултата. Да не забравяме, че Мексико е сред най-добрите 10 тима в света. През второто полувреме ги пресирахме по целия терен и това даде резултат", заяви 47-годишният Клинсман на пресконференцията след мача.