Четирикратният световен шампион Италия победи актуалния първенец на планетата Испания с 2:1 в приятелски мач, игран в Бари. Срещата на препълнения до краен предел „Сан Никола” започна с минута мълчание в памет на починалия в края на миналия месец бивш вратар на Милан Андреа Падзали.

Още с първия съдийски сигнал италианците установиха натиск и в 5-ата минута удар на Доменико Кришито от 20 метра срещна дясната греда на вратата, пазена от Икер Касияс. „Скуадра Адзура” поведе в 14-ата минута, когато Кришито намери чудесно Рикардо Монтоливо и звездата на Фиорентина прехвърли Касияс за 1:0.

След половин час игра Джузепе Роси пропусна отличен шанс да удвои аванса на Италия, след като ударът му бе отразен от Касияс. „Ла Фурия” отговори на домакинския натиск едва в 40-ата минута, когато за непозволена игра в наказателното поле на Джорджо Киелини бе отсъдена дузпа, реализирана хладнокръвно от Чаби Алонсо за 1:1. Веднага след гола Антонио Касано пък пропусна да даде отново аванс на „Скуадра Адзура”, след като за пореден път Касияс спаси, този път с крак.

Веднага след почивката Джанлуиджи Буфон се размина с куриозен гол в неговата врата, след като Давид Силва пробва да го прехвърли от много далеч. В 61-ата минута Фернандо Йоренте можеше да направи 2:1 за иберийците, но стреля нескопосано от зоната около мястото за изпълнение на дузпа и най-добрият вратар на Мондиал 2006 успя да улови кълбото. В самия край в 84-ата минута Акуилани донесе победата за „Скуадра Адзура”, реализирайки за крайното 2:1. /БЛИЦ

Италия - Испания 2:1
1:0 Рикардо Монтоливо (14), 1:1 Шаби Алонсо (40), 2:1 Акуилани (84)

Италия: Буфон, Маджо, Ранокиа (77 Бонучи), Киелини, Кришито, Де Роси (67 Акуилани), Пирло, Мота, Монтоливо (74 Ночерино), Роси (60 Пацини), Касано (59 Балотели)

Испания: Касияс (46 Валдес), Ираола (46 Вия), Пике (45 Бускетс), Албиол, Арбелоа, Чаби Алонсо, Хави Мартинес, Иниеста (46 Алкантара), Касорла (81 Мата), Силва, Торес (14 Йоренте).