Шампионът Литекс стартира защитата на титлата си с труден успех срещу Берое. Като домакин “оранжевите” губеха с 0:1 на полувремето, но съумяха на направят обрат до 2:1. Берое по традиция е един от неудобните съперници на ловчанлии и двама тима отново изиграха интересен мач.

Ваня Дзаферович бе точен за гостите, а Занев и Джерманович донесоха успеха на Литекс.

Любо Пенев бе направил две промени в традиционния си състав, като Пламен Николов и капитана Небойша Йеленкович бяха оставени резерви. Местата им заеха Александър Цветков и Страхил Попов. Атаката бе водена от Светослав Тодоров.

За Берое Илиан Илиев бе заложил на офанзивна схема с трима атакуващи играчи – Евгени Йорданов, Владислав Златинов и Петър Димитров.

Още в седмата минута “зелените” стигнаха до гол. Диан Генчев центрира от корнер, Дзаферович засече с глава и откри резултата. Попадението обаче направи лоша услуга на отбора. След него играчите се затвориха и дадоха инициативата на съперника. До почивката нов гол не падна, но само заради неточните удари на Янев, Тодоров и Мирасема. Берое направи само една контра след хубаво взаимодействие на Златинов и Йорданов, но защитник изби.

На почивката Пенев пусна Роберт Флорес на мястото на Янев и това се оказа отличен ход. Именно той стреля от фаул в 62-ата минута, Теменлиев изби и Занев шутира от над 25 метра и изравни – 1:1.

Илиан Илиев веднага пусна офанзивните Милен Танев и Рангел Абушев, но това не помогна. В 77-ата минута резервата на Литекс Деян Джерманович вкара от воле, след като засече избита от вратаря топка.

До края на мача агитката на гостите се прояви и започна да хвърля предмети към терена и да чупят седалки.

Мачът по минути тук

ЛИТЕКС – БЕРОЕ 1:1
0:1 Дзаферович (7), 1:1 Занев (62), 2:1 Джерманович (77)

lit.jpgЛитекс: 31.Винисиус Баривиера, 18.Илия Миланов, 33.Николай Бодуров, 3.Петър Занев, 21.Александър Цветков, 16.Страхил Попов, 7.Христо Янев (46 - 15.Флорес), 11.Тиаго Мирасема (72 - 14.Джерманович), 17.Георги Миланов, 27.Момчил Цветанов (53 - 23.Йеленкович), 9.Светослав Тодоров
Резерви: 30.Евгени Александров, 6.Максим Жос, 22.Пламен Николов, 19.Румен Руменов, 23.Небойша Йеленкович, 15.Роберт Флорес, 14.Деян Джерманович

ber.jpgБерое:
1.Мартин Теменлиев, 27.Владислав Ямуков, 5.Ваня Джаферович, 24.Станислав Бачев, 28.Веселин Пенев, 16.Стефан Велев, 10.Диан Генчев (65 - 71.Танев), 11.Атанас Чипилов, 88.Петър Димитров,14.Евгени Йорданов (65 - 9.Абушев), 19.Владислав Златинов
Резерви: 33.Теодор Скорчев, 2.Здравко Илиев, 6.Янко Вълканов, 8.Иван Горанов, 18.Петър Костадинов, 9.Рангел Абушев, 71.Милен Танев