Един от традиционните отбори в Шампионската лига - Динамо Киев за втора поредна година няма да участва в груповата фаза на турнира. Украинският вицешампион отпадна в Третия квалификационен кръг на надпреварата от руския Рубин (Казан). В днешния мач-реванш в Русия домакините се наложиха с 2:1 и продължават напред с общ резултат 4:1, след като преди седмица биха в Украйна с 2:0.

Владимир Дядун откри резултата в днешния мач в 19-ата минута. Далечен удар на Начо бе избит от Шовковски и нападателят довкара топката във вратата на гостите. В 87-ата минута резервата Алексей Медведев успя да вкара втори гол за Рубин. Той бе изведен на стрелкова позиция от диагонално центриране и не сбърка. В последната минута Олег Гусев вкара почетен гол за Динамо. Рубин чака съперника си за плейофите преди влизане в групите на Шампионската лига, а Динамо проължава участието си в Лига Европа./БЛИЦ