Бдин (Видин) надигра и победи с 2:1 "Ботев" (Враца) в контрола, играна пред около 400 зрители на стадион "Христо Ботев" в града под Околчица.

Срещата започна добре за новака в "А" група, които още в 3-ата минута поведе в резултата. Преотстъпеният от Литекс Ненем изпълни пряк свободен удар от границата на големия пеналт, топката се отби в играч на стената, подлъга вратаря Антонов и влезе в мрежата му - 1:0.

След това футболистите на Бдин тотално надиграха съперника си и закономерно стигнаха до победата. Принудителна смяна направи старши треньорът на гостите Альоша Андонов в 33-ата минута, когато Иван Иванов получи контузия в глезена и на негово място влезе Георги Николов.

Минута по-късно играчите на Бдин имаха претенции за дузпа за фаул срещу Георги Хаджиниколов, но съдията не реагира. В 36-ата минута Любомир Иванов от фаул центрира великолепно топката на втора греда и Десислав Русев с глава изравни - 1:1.

До края на полувремето контрола на играта остана изцяло в играчите на Бдин, пише fcbdinvidin.com. В 60-ата минута закономерното се случи и гостите стигнаха до обрата. Дебютиралият за Бдин Владимир Каптиев открадна топката, финтира двама от домакините и пусна хубав пас към Иван Здравков, който реализира за крайното 1:2.

В неделя от 18:00 часа във Видин е официалното представяне на Бдин - срещу сръбския Тимок (Зайчар), чийто отбор връща визитата на българите след нулево равенство в Сърбия преди дни.

"БОТЕВ" (Враца) - БДИН (Видин) 1:2
1:0 Ненем (3), 1:1 Десислав Русев (36), 1:2 Иван Здравков (60)

"БОТЕВ" (Враца): Станев, Куанг, Ванков (к), П.Альошев, Дениран, Н.Николов, Чалъков, Мечев, Коконов, Б.Костадинов, Нене (Цветковски, Динчев, Д.Пенчев, Валериев, Ценовски, Ат.Димитров, Н.Христов, Д.Георгиев, Данчев)