Гръцкият Панатинайкос отпадна от Шампионската лига, след като в мач реванш от третия квалификационен кръг на турнира допусна домакинска загуба с 3:4 от Одензе.

“Детелините”, които преди седмица допуснаха изравнително попадение в добавеното време за 1:1, изоставаха в резултата на реванша в 12-ата минута. Андреас Йохансон се разписа пред полупразните трибуни на стадион “ОАКА Спирос Луис”.

Панатинайкос обърна с попадения на Жан-Ален Бумсонг и Хосе Верду, но след един час игра резултатът бе равен с гол на Еспен Рууд.

Башким Кадрии даде аванс на Одензе 10 минути преди края, а малко по-късно Ханс Хенрик Андреасен се разписа с удар от 30 метра. Домакините върнаха едно попадение в добавеното време мрез Бернар Менди, когато повечето зрители вече си бяха тръгнали.

Дания класира втори тим за плейофите на Шампионската лига, след като ФК Копенхаген се наложи с 2:0 над Шамрок Роувърс. Сенегалският нападател Даме Н`Дойе откри резултата три минути преди почивката, а в 73-ата минута Кристиан Боланос също се разписа.

Бразилецът Ренан Бресан се разписа в 35-ата минута за победата на БАТЕ Борисов с 3:1 над Екранас, но пет минути по-късно бе изгонен. Минута преди края попадение на Михаил Гордейчук прекърши надеждите на гостите за изравнително попадение./БЛИЦ

ШАМПИОНСКА ЛИТА, ІІІ КВАЛИФИКАЦИОНЕН КРЪГ, РЕВАНШИ
Поток на шампионите
БАТЕ Борисов (Блрс) – Екранас (Лит) 3:1
(в първия мач 0:0)
1:0 Витали Родионов (18), 1:1 Андриус Величка (22), 2:1 Ренан Бресан (35), 3:1 Михаил Гордейчук (89)

Шамрок Роувърс (Ейре) – ФК Копенхаген (Дан) 0:2
(в първия мач 0:1)
0:1 Даме Н`Дойе (42), 0:2 Кристиан Боланос (73)

Поток на нешампионите
Панатинайкос (Гър) – Одензе (Дан) 3:4
(в първия мач 1:1)
0:1 Андреас Йохансон (12), 1:1 Жан-Ален Бумсонг (35), 2:1 Хосе Верду (50), 2:2 Еспен Рууд (59), 2:3 Башким Кадрии (80), 2:4 Ханс Хенрик Андреасен (87), 3:4 Бернар Менди (90+2)