Миньор представи отбора си за новия сезон в контролна среща с третодивизионния "Ботев" (Козлодуй). "Жълто-черните" спечелиха с 2:1 пред около 400 зрители на стадион "Миньор" в Перник.

Домакините имаха превъзходство през целия мач, но не успяха да стигнат до изразителна победа. Капитанът Костадин Марков откри в 32-ата минута от фаул, но две минути след началото на второто полувреме Цветослав Тодоров изравни след пас на Румен Георгиев.

В 72-ата Миньор стигна до победата, като от 5-6 метра с мощен шут се разписа Даниел Златков. Централният бранител вкара след меле в пеналта, а преди да реализира технично се освободи от бранител на гостите от Козлодуй, които се състезават в Северозападната "В" група.