Волфсбург претърпя загуба с 2:3 от третодивизионния РБ Лайпциг в мач от първия круг за Купата на Германия. Тимът на Лайпциг поведе след два бързи гола на Даниел Фран, съответно в 6-ата и 17-ата минута. Само след 3 минути момчетата на Феликс Магат успяха да се върнат в мача, след като Сръджан Лакич се въползва от една изчистена топка и я прати в мрежата на Паскал Борел за 2:1.

Нови три минутки бяха нужни на футболистите на Волфсбург, преди те да стигнат до изравнителен гол. Второто попадение в 28-ата минута бе дело на Хасан Салихамиджич - (2:2). Голмайсторът от миналото издание за Купата на Германия - Сръджан Лакич, дори можеше да направи обрата пълен, но ударът му с глава срещна напречната греда.

Футболистът на Лайпциг Даниел Фран се възползва от тази грешка и отново изведе тима си напред - 3:2, което бе достатъчно и за спечелването на мача.

Резултатите
Регенсбург - Борусия (Мюнхенгладбах) 1:3
0:1 Мартин Щранцл (14), 0:2 Марко Ройс (22), 1:2 Тобиас Швайнщайгер (29-д), 1:3 Игор де Камагро (70)

РВ Есен - Унион (Берлин) 6:5 след дузпи
(в редовното време 2:2)
1:0 Тимо Брауер (22), 2:0 Бенедикт Коеп (71), 2:1 Патрик Зунди (81), 2:2 Симон Тореде (90)

Заабрюкен - Ерцгебирге Ауе 1:3 след прод
0:1 Томас Паулус (35-д), 1:1 Марк Леранди (79), 1:2 Ян Хохщайдт (100), 1:3 Майк Кьонеке (119)

Веен - Щутгарт 1:2
0:1 Ермин Бичакчич (5), 1:1 Златко Янич (28-д), 1:2 Здравко Кузманович (50)

РБ Лайпциг - Волфсбург 3:2
1:0 Даниел Фран (6), 2:0 Даниел Фран (17), 2:1 Сръджан Лакич (250, 2:2 Хасан Салихамиджич (28), 3:2 Даниел Фран (45)

Оснабюрк - Мюнхен 1860 2:3 след прод.
1:0 Герит Вегкамп (1), 1:1 Бенямин Лаут (11), 2:1 Ян Мауерсбергер (34), 2:2 Кевин Воланд (47), 2:3 Бенджамин Лаут (107)