Манчестър Юнайтед победи Мидълзбро с 3:1 като гост в среща от 29-ия кръг на Висшата лига.  Манчестърци играха без звездите си Ибрахимович (наказание), Погба и Рууни (контузии), но успяха да се преборят за трите точки.

Маруан Фелайни изведе "червените дяволи" в 30-ата минута, а след малко повече от час тимът му водеше с 2:0 след попадение на Джеси Лингард. Руди Жестед намали резултата в 77-ата минута за 2:1, а в продължението на двубоя вратарят на гостите Виктор Валдес се подхлъзна в решителен момент и позволи на Луис Антонио Валенсия да оформи крайното 3:1 в своя мач номер 200.

Успехът помогна на Манчестър Юнайтед да измести Арсенал от петата позиция, докато Мидълзбро е на 5 точки под последния изпадащ.