Петодивизионният Сътън направи една от най-големите сензации през този сезон на ФА Къп, след като елиминира Лийдс в четвъртия кръг на турнира. „Кехлибарено-шоколадовите“ се наложиха с 1:0 и изхвърлиха от турнира отбор, който се намира на 83 места пред тях в пирамидата на английския футбол.

Домакините, които са най-ниско класираният тим, останал в турнира, доминираха през първото полувреме и дори гол на Роъри Дийкън беше отменен заради засада.

Гол от дузпа на Джейми Колинс в 53-ата минута донесе на Сътън победата над Лийдс. Състезаващият се в Чемпиъншип тим завърши мача с човек по-малко, след като Лиъм Купър беше изгонен осем минути преди края.

Така за първи път в историята на ФА Къп два тима извън първите четири дивизии в английския футбол се класираха за петия кръг на турнира. Това са Сътън и Линкълн, който вчера елиминира лидера в класирането на Чемпиъншип Брайтън. Линкълн е на първо място в пета дивизия, а Сътън е 16-и.