Хъл Сити стана последният тим, осигурил си участие във Висшата лига следващия сезон, след като надви Шефилд Уензди с 1:0 във финалния плейоф на Чемпиъншип, игран на "Уембли". Така "тигрите" се завърнаха в английския елит след едногодишно отсъствие.

Мохамед Диаме в 72-та минута вкара решителното попадение след страхотен фалцов удар от около 25 метра, оставил безпомощен вратаря на гостите Киърън Уестууд.

Драма в 6-ата минута на продължението на мача за игра с ръка в наказателното поле на Хъл можеше да промени всичко, но реферът Робърт Мадли сметна, че няма причини за наказателен удар в полза на "кукумявките".

Хъл си гарантира над 220 милиона eвро, само заради влизането си в елита от телевизионните права. Дори да изпаднат още след идния сезон, те ще съберат още толкова само от бонуси, които ще получават в следващите три години.

Тимът се класира за трети път в историята си във Висшата лига и последва Бърнли и Мидълзбро, които вече си осигуриха участие в елита.