Златан Ибрахимович дебютира при победа Манчестър Юнайтед с 5:2 над турския гранд Галатасарай в контрола, която се игра в Швеция. Златан имаше нужда само от четири минути, за да блесне с първия си гол за „червените дяволи“.

Шведът взриви трибуните на стадион „Улеви“ в Гьотеборг с фамозен гол след удар със странична ножица.

Галатасарай обаче съумя да направи пълен обрат в резултата след попадения на Синан Гюмюш и Брума, съответно в 22-ата и 41-ата минута на срещата.

През второто полувреме обаче, футболистите на Жозе Моуриньо буквално прегазиха своя съперник, отбелязвайки четири безответни гола. Капитанът Уейн Рууни се разписа на два пъти, като първият гол бе от дузпа, а другите две попадения бяха дело на Хуан Мата и Маруан Фелайни.