Борнемут победи Ливърпул с 4:3 в драматичен мач със сензационен обрат от 14-ия кръг на английската Висша лига. Гостите от Ливърпул поведоха с 2:0 до 22-ата минута, след като в рамките на две минути се разписаха Мане и Ориги.

Уилсън намали за Борнемут от дузпа в 56-ата минута, но по-малко от десет след това Емре Джан отново възстанови аванса от два гола за "мърсисайдци". Изоставането до 76-ата минута не притесни домакините и те изравниха резултата в рамките на две минути с попадения на Фрейзър и Кук. Това обаче не бе всичко в мача и домакините стигнаха до тотален обрат с попадение на Аке за 4:3 в продължението на мача.

Ливърпул пропусна възможността да изпревари Арсенал на второто място и остава на трета позиция с 30 точки. Борнемут пък скочи с две места и вече е в топ 10.  Загубата е първа за тима на Юрген Клоп в последните 15 мача във всички турнири.