Арсенал прескочи без проблеми третия кръг на Купата на Лигата след категоричен успех с 4:0 при гостуването си на Нотингам Форест. Гранит Джака, Лукас Перес с две попадения и Алекс Окслейд-Чембърлейн донесоха победата на "артилеристите". Перес изнесе страхотен мач, като освен с головете си се отчете и с асистенция.

Резултатът откри швейцарският халф Джака в 23-ата минута след топовен изстрел от над 30 метра, с който намери дясната сглобка на вратата, пазена от Владимир Стойкович.

През второто полувреме лондончани стигнаха до дузпа в 59-ата минута. Лукас Перес застана зад топката и удвои аванса на Арсенал.

В 71-ата минута той заби второто си попадение в мача, след като открадна топката от противников защитник, преодоля Стойкович и реализира в опразнената врата за 3:0.

В продължението на срещата Перес се отчете и с асистенция към Алекс Окслейд-Чембърлейн, който оформи крайното 4:0.