Не съм тази строго гледащата, с която обикновено ме асоциират. Влязох почти на шега в политиката. Влязох много бързо, защото първоначално бях зам.-министър. В политиката си казваш аз съм различен, и понеже ти си различен и нещата ще са различни. Да ама не. Заради писанията на троловете дори във фейсбук, въпреки това аз смятам, че си заслужава да се занимаваш с това. Това заяви ексминистърът Лиляна Павлова в ефира на Нова телевизия.

„В кулоарите си говориш нормално, а след това този човек се качва на трибуната и започва да говори едни грозни и обидни неща и тогава си казваш нещо не е наред“, каза тя.

По отношение на 3 грешки на ГЕРБ, които се оказаха фундаментални тя коментира: Образованието. Нещо не го направихме както трябва. За критиката, която виждаме, определено трябва нещо да се направи. Здравеопазването. Колкото повече пари даваме, толкова по-зле става. Трето -­ бюрокрацията във всичките й разновидности. Тя може да тръгва от жената на гишето, но хората я свързват с Борисов, с правителството, каза тя и допълни, че и корупцията е сериозен проблем. Тя първо почва от ниските етажи, но стига високо, допълни още тя.

Що се отнася до президентските избори Павлова смята, че това е било един протестен вот. „За мен изгубихме по 3 причини. Късно представен кандидат, който не беше най-мажоритарно избираем. Кампанията – трябваше да е по-различна. Да се виждаме повече по медиите. Те направиха една много добра кампания (БСП – бел. ред.). Един много добре представен маркетингов продукт“, посочи още тя.

"Борисов каза, че ако няма доверие ще си тръгне. Замисълът беше, че аз съм мъж на достойнството и ако не ме искате ще си тръгна. Няма да стоя на инат", коментира Павлова изказването на Борисов, че ще си тръгне от властта, ако ГЕРБ не спечени президентските избори.

Павлова коментира и евентуален партньор след изборите. След разговорите с нашите избиратели всички казват център дясно. Реформаторският блок са много в дясно. Но да видим колко център в дясно ще влязат в парламента. Нека да разграничим реформаторите и реформаторите в дясно. Тези, с който не сме изгорили съвсем мостовете са реформаторите. Другите градят своите формации. Освен че бяха реформатори, те си бяха лидери на техните партии“, каза още тя.

„На нас ни трябва ако ще и правителство на малцинството, но да си прекараме определените политики“, изтъкна още тя и допълни, че винаги са избирали хората.

Борисов ми се е карал когато ме гласуваха за министър. Моята сътрудничка ми каза: е сега стана сблъсъкът. Той в МС докато беше ти каза: хайде построй магистралата, а докато стигнеш до тук ще ти се обади докъде сте стигнали“, разказа Павлова.

Тя отговори и на въпроса с кого би предпочела да попадне на необитаем остров - Ахмед Доган, Корнелия Нинова и Татяна Дончева. „Познавам лично Корнелия Нинова, другите двама не ги познавам. Но две жени на един остров не знам дали ще оцелеят“, прогнозира тя.

„Надявам се да съм добра майка и макар, че София бе на 2 когато влезнах в политиката, тя ме разбира и знае, че я обичам. Веднъж ѝ казах: не разбираш ли че ти се карам, защото много те обичам, а тя ми отговори: „Тая твоята обич ме смазва, не разбираш, че е като хвърлен камък. Сега в пубертета ще е по-трудно. Както казва моят баща – Малкото Лили си намери майстора.

Веднъж бяхме с нея някъде, тя беше по-малка, и Борисов се обади спешно и аз я взех с мен и ѝ казах сега не говори, не участвай в разговора, защото тя обича да взима отношение. И той тръгна нещо да казва и тя: "Ти не си ми шеф, ти си шеф на мама“.

Павлова разкри, че ако не е била в политиката много обича да пее: „Не мога да пея, но ако можех, със сигурност щях да пея".