Пиян блъсна кола, след 5 минути още по-пиян пак я нацели

https://blitz.bg/kriminalni/piyan-blasna-kola-sled-5-minuti-oshte-po-piyan-pak-ya-naceli_news90134.html Blitz.bg

Ладата на 53-годишен мъж от Мадан беше блъсната 2 пъти от пияни шофьори само за 5 минути в района на кърджалийското с. Светулка, съобщиха от полицията. Инцидентът станало снощи около 0,10 ч. Мъжът си карал към Ардино, когато джигит от село Светулка с 3,32 промила алкохол опитал да го изпревари на завой и го блъснал странично.

Пострадалият спрял да огледа щетите върху колата си и докато обяснявал по телефона на полицаите случая, върху ладита му се натресъл "Форд Транзит", управляван от още по-пиян водач с рекордните 5,06 промила алкохол. Той избягал от мястото с мръсна газ.

Полицаите го спипали малко по-късно.

Мъжът зад волана на форда бил толкова пиян, че не можел да се държи на краката си и не помнел нищо.

Според ченгета беглецът е изпил поне кило ракия. Другият автоджигит Сезай С. вече бил с отнета книжка за шофиране пиян, твърдят съселяните му от Светулка пред в. „24 часа”.

И двамата нарушители са задържани за 24 ч.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай