В Сочи откриват музей на Висоцки

https://blitz.bg/svyat/v-sochi-otkrivat-muzey-na-visocki_news84077.html Blitz.bg

Днес в руския курортен град Сочи на Черно море ще бъде открит музей на Владимир Висоцки, съобщи информационната агенция „Новости”.

Музеят ще заема три зали в пансиона „Бургас”. В него ще бъдат изложени фотографии, автографи и лични вещи на барда.

Художественият ръководител на театър „Таганка” Юрий Любимов предал на музея гримьорското столче на Висоцки. Майката на поета Нина Максимовна предала неговата любима детска играчка. Експозицията е попълнена с картини, вдъхновени от песните на Висоцки. Планира се в залите да се провеждат творчески вечери и да се прожектират филми.

Екскурзиите за посетителите ще завъпшват при паметника „Черната свещ”, наименуван в чест на романа на Висоцки и Леонид Мончинский.

На 25 юли ще се навършат 30 години от смъртта на Владимир Висоцки. Поетът почина на 43-годишна възраст от масивен инфаркт. Погребан е на Ваганковското гробище.

БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай