7 февруари 2012
Инфлацията се увеличава до 0.9% за година коментари/1
12 март 2010, 11:55

София, България
Присъедини се към WebClub Blitz
изпрати на приятел
Добави в Twitter
Добави в Facebook
Разпечатай
Инфлацията в България бележи лек ръст за февруари на годишна база. Данните на Националният статистически институт сочат 0.9% ръст на цените в страната спрямо януари 2009 г. През първия месец на годината годишната инфлация на годишна база беше 0.5 на сто.
Месечната инфлация (спрямо януари) пък остава почти непроменена в сравнение с размера й от миналия месец - 0.6%. Преди януари данните на НСИ показаха минимална месечна инфлация - от 0.7%. За цялата 2009 г. пък покачването на потребителските цени бе 0.6%. Преди това обаче за октомври и ноември за първи път от началото на кризата бе отчетена дефлация на годишна база.

Прогнозата на правителството за инфлацията през тази година е 2.2% и се базира на очаквания за възстановяване на икономиката и вътрешното търсене на стоки и услуги.


Facebook - нашите приятели
начало
Начало
Реклама в БЛИЦ
Реклама
Времето
Времето
ТВ програми
ТВ програми
RSS новини
RSS новини
За контакти
Kонтакти



Copyright © 2008-2012 Информационна агенция БЛИЦ. Всички права запазени.