Петима са напуснали редиците на РЗС, защото не са съгласни с крайните мерки на лидера на партията Яне Янев.
Марио Тагарински, Димитър Абаджиев, Илия Илиев и Атанас Железчев се отцепиха първи обяви напусналият вчера редиците на партията Димитър Чукарски по Нова телевизия.
Той обяви, че е готов да подкрепи искането за предсрочно отстраняване на президента Георги Първанов и така да подкрепи ГЕРБ. Според Димитър Абаджиев пък Яне Янев постъпва крайно погрешно и няма подкрепа от страна на европейските консерватори.
Когато обявявах война на управляващата партията ГЕРБ, която е дясноцентристка трябва да имаш нови условия, а такива няма, разкритикува Абаджиев пред бТВ.
Чукарски обясни още, че основен мотив да напусне РЗС е фактът,че не е запознат точно какво се случва в партията.
Не знам дали Алексей Петров има нещо общо с политическата сила, никой не ме информира, а се включил от името на Земеделски народен съюз, разясни той.
Според него земеделците също не са съгласни с методите на Янев и това го е накарало да се отцепи от РЗС.