Прокуратурата в Италия подгони сина на Ердоган, той избяга в Турция

В Болоня започна разследване за пране на пари срещу президентския син

https://blitz.bg/svyat/prokuraturata-v-italiya-podgoni-sina-na-erdogan-toy-izbyaga-v-turciya_news396882.html Blitz.bg

Белял Ердоган, син на турския президент Реджеп Ердоган, бил принуден да напусне Италия заедно със семейството си, където живее от октомври миналата година, съобщи RT с позоваване на местни медии. Президентският син следвал там аспирантура.

Причината за преместването станали съображения за сигурност и разследването на прокуратурата на Болоня. Семейството се прибрало обратно в Турция.

Белял е обвинен в пране на пари. В това го заподозрял турският бизнесмен Мурат Хакан Гюзан. В отговор на неговия иск прокуратурата започнала да проследява паричните потоци на Ердоган-младши, което му създало „доста неудобства”.

Превод: БЛИЦ
 
Коментирай