Бойко Борисов изпрати съболезнователна телеграма до Ахмет Давутоглу

Турция е съседна приятелска държава и България остро осъжда атаката срещу нея, пише премиерът

https://blitz.bg/politika/boyko-borisov-izprati-saboleznovatelna-telegrama-do-ahmet-davutoglu_news393858.html Blitz.bg

Премиерът Бойко Борисов изпрати телеграма до турския си колега Ахмет Давутоглу, в която изразява съболезнования към семействата на жертвите от кървавата терористична атака в Анкара. Това съобщиха от правителствения пресцентър.

 “В този тежък и отговорен за Турция и за цяла Югоизточна Европа момент, България застава зад правителството и народа на съседната и приятелска държава и най-остро осъжда ужасяващите актове на насилие и тероризъм“, заявява министър-председателят.

В телеграмата си той използва възможността да пожелае бързо възстановяване на десетките ранени при терористичния акт. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай