Две болници връщат страдащ от шизофрения

26-годишният млад мъж тежи едва 40 кг и не иска да се храни

https://blitz.bg/stolitsa/dve-bolnici-vrashtat-stradasht-ot-shizofreniya_news393374.html Blitz.bg

Трудности с гледането на своя 26-годишен син има майка, която е на ръба на психически срив, а в същото време две софийски болници са отказали да го приемат с мотива, че нямат свободни легла. Това показа репортаж на Нова телевизия.

 Младият човек почти не приема храна, само малко сок и вода, затова теглото му е около 40 килограма. Майка му вика линейка, отиват в болниците, те отказват и така кръгът се затваря.

Според експерти, причината за този случай е липсата на каквато и да е реформа в лечението на психично болни у нас, въпреки че има няколко специализирани медицински заведения в София и около нея.

След като е бил придружен от екип на телевизията, поредният опит на майката да настани сина си мина успешно, но въпросът е решен само за нощ. Жената не знае какво да прави, смята, че детето й умира пред очите й и самата тя се намира пред психически срив. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай