САЩ се вледиха на най-мразовития Свети Валентин в историята им

В Бостън градусите паднаха до минус 23, студът се усеща като 40 под нулата, заради вятъра

https://blitz.bg/svyat/sasht-se-vlediha-na-nay-mrazovitiya-sveti-valentin-v-istoriyata-im_news393135.html Blitz.bg

Няколко милиона американци прекараха най-студения Свети Валентин в историята. В Бостън и други градове в Нова Англия температурата падна до минус 23 градуса по Целзий. Това подобри рекорда отпреди 1934 г. с над 4 градуса. Властите предупредиха гражданите да не подценяват студа.

Поривите на вятъра се усещат като минус 40 градуса, което може да доведе до измръзвания само за няколко минути, предупреждават американски медии.

Необичайното време ще продължи и през началото на новата седмица. Само за два дни се очаква температурата в региона да се покачи с над 20 градуса./БЛИЦ

 
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай