Проф. Михаил Константинов отсече в ефир: 12 клас да се махне със закон

Това е едно безобразие в родното образование, смята интелектуалецът

https://blitz.bg/obshtestvo/prof-mihail-konstantinov-otseche-v-efir-12-klas-da-se-mahne-sas-zakon_news391299.html Blitz.bg

Проф. Михаил Константинов очерта в ефира на Нова телевизия кои са трите основни неща, което новият образователен министър Меглена Кунева трябва да направи.

"Моментално със закон трябва да се премахне 12 клас. Това е едно безобразие в българското средно образование. Трябва и да се прекратят чудовищните кражби във Фонд "Научни изследвания". Трябва и да се премахнат училищата-фантоми и да се накарат ромчетата да учат", смята проф. Михаил Константинов.

По темата за образованието гостуваше и бившия депутат от БСП Страхил Ангелов

"Ако има и Министерство на водопадите, Меглена Кунева ще е сред първите кандидати да го оглавят. Не е сериозно от нейна страна да не каже каквото и да е за образованието. Дори след като я избраха тя отказа да коментира тази тема", коментира той. "Образованието трябва да е приоритет, ако в следващите 10 години държавата не направи мащабни инвестиции в държавата, ние си заминаваме", каза още той./БЛИЦ
 
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай