Бойци от украинския доброволчески батальон "Азов", който участва в наказателната операция на Киев срещу Донбас, са декларирали готовност да заминат за Сирия, за да се присъединят към коалицията на САЩ и да се сражават с руските войски там. Това обяви основателят на "Азов" Андрей Билецкий, в ефира на украинска телевизия, предаде РИА Новости.
"Като се отчита охлаждането на отношенията с Русия и това, че в Сирия има стълкновение на руски и турски интереси, абсолютно логично за Турция е да потърси контакти с Украйна, както и Украйна с Турция. Мога да ви уверя, че "Азов" би изпълнил прекрасно тази функция - да събере своя чуждестранен легион и да го изпрати да воюва заедно със западната коалиция в Сирия. Там ние бихме могли да се срещнем отново с руснаците, докато действа режима на прекратяване на огъня в Донбас", заяви Андрей Билецкий.
Основателят на "Азов" изтъкна, че в случая става дума именно за борба с руснаците в Сирия.
Дни преди неговата изцепка секретарят на Съвета за национална сигурност и отбрана на Украйна Александър Турчинов подчерта, че "турските военни са действали професионално, като са свалили Су-24". А близкият до президента Порошенко олигарх Генадий Балашов поиска да бъде присвоено званието "Герой на Украйна" на турските пилоти, които атакуваха в гръб Су-24.
ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ, РЕАКЦИИ И КОМЕНТАРИ ЗА СВАЛЕНИЯ ОТ ТУРЦИЯ РУСКИ СУ-24
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.