Представители на украинското финансово министерство по време на телефонен разговор в петък със Специалния комитет на кредиторите не са дошли до съгласие по преструктуриране на дълга. Съобщението е на РИА Новости с позоваване на изявление на МФ.
В съобщението се казва, че предложението на комитета е неприемливо, тъй като предполага за изплащане на дълга да се използват резервите на националната банка, „което е явно нарушение на законодателството на Украйна”.
В съобщението на министерството също така се говори за необходимостта „да започне диалог по истинско разпределение между кредиторите на дълговото бреме, което би съответствало на целите” на кредитната програма на МВФ.
Финансовият министър Наталия Яреско изразила готовност непосредствено да се срещне с кредиторите, а също така призовала комитета „да започне по-конструктивен диалог”./БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.