Регистрацията на автомобили вече да се извършва само от нотариуси заедно с изповядването на сделката, а не собствениците да се редят на опашка в КАТ. Това предвижда одобрена от правосъдното министерство концепция, която е изработена по предложения на Нотариалната камара.
615 нотариални кантори ще обслужват хората по-бързо от 28-те областни поделения на Пътна полиция, обясни зам.-министър Сабрие Сапунджиева.
Първаночално нотариусите трябва да поемат регистрацията на коли, които вече имат български номера, съобщава "24 часа". Те ще издават само талони на новите собственици. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.