Украинските военни стрелят по мирните граждани, които се опитват да напуснат Славянск

Убити са най-малко двама души, към града се придвижва артилерия

https://blitz.bg/svyat/ukrainskite-voenni-strelyat-po-mirnite-grazhdani-koito-se-opitvat-da-napusnat-slavyansk_news265938.html Blitz.bg

Обкръжилите украинския град Славянск украински военни не позволяват на мирните граждани да го напуснат, като обстрелват колите им. Военните откриват огън по автомобилите и другия транспорт на мирните граждани. Това съобщи представител на самоотбраната на Славянск, цитиран от ИТАР-ТАСС.

 „Градът е обкръжен. Военните не разрешават на мирните жители да го напуснат. Семейство с малко дете се опита да напусне Славянск с личния си автомобил, но по колата беше открит огън, в резултат на което бяха убити най-малко двама души.”, съобщи представител на опълчението.

По думите му, по блокпостовете около града са се появили „неидентифицирани засега хора в черни униформи“. „Предполагаме, че това са „Десен сектор“, но засега с точни данни относно това не разполагаме“, каза източникът пред агенцията.

„Освен това имаме данни, че артилерийски установки „Град” за залпов огън се придвижват към града”, добави още той. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай