Общото събрание на съдиите на Върховния административен съд реши, че техническото средство, установяващо и заснемащо нарушение по пътищата, може да бъде само стационарно, съобщиха от съда.
Така след решението на ВАС катаджийте няма да могат да ловят нарушители с мобилни камери. Ако все пак са направени кадри с мобилна камера, то вероятно издадения на базата на тях електронен фиш ще може да бъде оборен в съда. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.