Арестуваха ченге - тартор на частно Енерго

В схемата и служител на EVN, вземали по 700 лева да обработят електромер

https://blitz.bg/kriminalni/arestuvaha-chenge-tartor-na-chastno-energo_news214219.html Blitz.bg

Патрулен полицай е арестуван днес като посредник на група за манипулиране на електромери. Заедно с него са задържани служител на ЕВН и още един техник, които пренастройвали електромерите , за да отчитат по-малко енергия, съобщава marica.bg.

Акцията е на дирекция “Вътрешна сигурност” и е проведена в пловдивско село, в момент когато техниците “преработвали” електромера на фирма за производство на хляб, научи Marica.bg.

Тарифата за пренастройване на уреда била 700 лева, като 100 лева били за техниците, а 600 лева прибирал полицаят, който намирал клиенти за услугата.

“Със служителя се занимава “Вътрешна сигурност” и Окръжна прокуратура. Когато получим информация от тях, ще бъде образувано дисциплинарно производство и полицаят ще бъде уволнен дисциплинарно”, заяви директорът на ОД МВР -Пловдив старши комисар Тодор Чонов.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай