В ИСУЛ под микроскоп пришиват отрязаните от циркуляр ръце на столичанин

Три операционни екипа са се сменяли през цялата нощ

https://blitz.bg/obshtestvo/v-isul-pod-mikroskop-prishivat-otryazanite-ot-cirkulyar-race-na-stolichanin_news201192.html Blitz.bg

Лекари от ИСУЛ над 12 часа се борели за живота на мъжа, който си сряза ръцете и част от лицето с циркуляр, както снощи съобщи първо БЛИЦ. От пресцентъра на лечебното заведение, разказаха пред БЛИЦ, че хирурзите са успели да пришият едната ръка, за другата това било невъзможно. Лицето също е било оперирано и то вече е възстановено. Тъканите му били дълбоко засегнати.

„Цяла нощ продължи операцията. Сменяха се 3 екипа. През цялото време беше доц. Бинка Попова. Интервенцията беше сложна и бе извършена под микроскоп“ , казаха още от пресцентъра.

Пациентът ще остане цяла седмица в реанимация. Едва тогава може да се каже дали ще оцелее след сериозните поражения от циркуляра.

Както само БЛИЦ вчера писа сравнително млад мъж е бил закаран с отрязани ръце и част от лицето с частен автомобил в "Царица Йоана" – ИСУЛ. Майката на пострадалия е носила в плик откъснатите крайници.

Мъжът е работел на циркуляр, оставил свистящият назъбен диск да отреже ръцете му над китките и се е захлупил по лице върху режещата част на машината. Отрязаните ръце били донесени от майка му в плик. По непотвърдена все още информация той е направил опит за самоубийство. /БЛИЦ


Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай