Вдигат небостъргач със стъклени стени в Пловдив

Билдингът ще е поне на 20 етажа и ще се издига на около 50 метра

https://blitz.bg/regioni/vdigat-nebostargach-sas-stakleni-steni-v-plovdiv_news193476.html Blitz.bg

Вдигат най-високата жилищна сграда в Пловдив, съобщава marica.bg. Билдингът ще е поне на 20 етажа и ще се издига на около 50 метра. Апартаменти на такава височина досега в града няма.

По проект последните етажи на сградата ще са изцяло остъклени, буквално със стъклени стени и това ще разкрива панорамна гледка, разказаха от строителната фирма инвеститор. Теренът за комплекс “Корона”, част от който ще е небостъргачът, е 7 декара в квартал “Западен”. Той ще е от затворен тип и ще се състои от седем сгради. В момента проектът е на фаза геоложки проучвания и едва след това ще се определи колко точно висока ще е най-високата сграда, уточни шефът на строителната фирма Христо Томов. Амбицията ни е нашата сграда да е по-висока от сега съществуващите блокове, тоест над 15-16 етажа, посочи той. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай