Правят депо за твърди битови отпадъци край Перник

Проектът е на стойност 22 млн. лева

https://blitz.bg/regioni/pravyat-depo-za-tvardi-bitovi-otpadaci-kray-pernik_news190880.html Blitz.bg

До 10 април ще бъде подписан договорът за изграждането на ново депо за твърди битови отпадъци в Перник, съобщи кметът Росица Янакиева. По думите й, след продължила дълго процедура за обжалване вече има определение на ВАС, позволяващо да започне строителство на сметището.

Проектът е на стойност 22 млн. лева.

Депото ще бъде разположено върху 140 дка на терен, където е било най-старото сметище на Перник - в местността Чокладиновец в землището на село Люлин. Предвидено е изграждането на сепарираща и компостираща инсталация със сумарен капацитет 175 тона дневно.

По проекта се финансира първата клетка, в която в продължение на 30 години ще се събират твърдите битови отпадъци на всичките шест общини в Пернишка област.

В сметището ще се генерират 46 199 тона отпадъци годишно. То ще се управлява от регионално сдружение между шестте общини в областта.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай